GREEN GRAY Red

Головна Творчі колективи Духовий оркестр «Сурми Таврії»

Духовий оркестр «Сурми Таврії»

  Створений у 1968 році  духовий оркестр є постійно діючим творчим колективом викладачів та студентів, який бере участь у концертах, конкурсах, фестивалях міського, обласного та Всеукраїнського значення, формує яскравих виконавців на духових та ударних інструментах.
  Починаючи з 1968 року, керівниками оркестру були викладачі: Ю.С.Корецький, Л.А.Карась, В.І.Кравченко. А з 1997 р. з оркестром працюють викладачі вищої категорії, старші викладачі П.Т.Омельчук і В.М.Мустафін.
У 1997 році за високу майстерність та участь в обласному огляді духових оркестрів та ансамблів, духовий оркестр училища був нагороджений дипломом I ступеня ОЦНТ.
  У квітні 2002 року оркестр стає Лауреатом Всеукраїнського фестивалю-конкурсу духової та естрадної музики «Фанфары Севастополя» та нагороджується дипломом I ступеня «За розвиток духової музики і високу професійну майстерність».
  У березні 2003 року на базі оркестру був проведений обласний семінар-практикум для керівників духових оркестрів Запорізької області, а в лютому 2009 року – Перший Всеукраїнський семінар-практикум голів ПЦК духових та естрадних інструментів училищ культури України та керівників духових оркестрів і ансамблів Запорізької області.
  У травні 2003 року духовий оркестр брав активну участь у підготовці та проведенні обласного фестивалю-конкурсу духових оркестрів та ансамблів «Таврійські сурми», де був нагороджений I премією і дипломом «За високу професійну майстерність». На базі оркестру було проведено майстер – клас заслуженого діяча мистецтв України Г.М.Григор’єва.
   У 2003 році оркестр брав активну участь у звітному концерті майстрів мистецтв та самодіяльних художніх колективів Запорізької області «Запорізька пастораль», присвяченому Року культури України та Дню Європи.
   З моменту заснування конкурсу духової та естрадної музики «Таврійські сурми» (2003), духовий оркестр училища постійно є Лауреатом, або Дипломантом конкурсів в номінації «Колективи навчальних закладів». Учасники оркестру – це активні пропагандисти духової та естрадної музики у роботі Університету естетичних знань, у навчальних закладах міста та району.
   Слід відзначити особливий внесок у розвиток колективу солістів оркестру: В.В.Грицаненка (баритон), В.В.Шитікова (труба), О.А.Дем’яненка (кларнет), О.В.Лисицького (труба), В.Я.Дем’яненка (саксофон), які є концертмейстерами оркестру і проводять велику організаційну, виховну та професійну роботу в оркестрі.
   Духовий оркестр є творчою лабораторією, яка плідно сприяє просвітницькій та навчально-методичній роботі, надає керівникам самодіяльних творчих колективів методичну допомогу, пропагує жанр духової музики, підтримує щільні зв’язки з кандидатами до вступу в училище на відділення духових та естрадних інструментів.
   Випускники відділення, солісти-виконавці Т.Макарова, В.Скідан, Р.Козлов, В.Тарасов, М. та А. Браславцеви, С.Сергієнко, І.Балдурський, О.Русін, С. Рочев, В.Котій та ін. продовжили своє навчання у вищих навчальних закладах України. Багато випускників обрали шлях професійних військових музикантів. 
   Сьогодні у репертуарі духового оркестру твори українських, зарубіжних композиторів, як класичного, так і сучасного направлення. Репертуар оркестру постійно оновлюється завдяки міцним зв’язкам з диригентами військових оркестрів України та ближнього зарубіжжя, керівникам професійних та самодіяльних колективів, випускникам училища та студентам заочного відділу.

оркестр "Сурми Таврії"

...

Яндекс цитирования